Kolejne  sportowe  sukcesy naszych uczniów

Kolejne sportowe sukcesy naszych uczniów

kwiecień 2019r.

Po  zdobyciu tytułu mistrza Polski w zapasach przez ucznia naszej szkoły Szymona Szymonowicza  kolejne  sukcesy na krajowych zapaśniczych matach i przełajowej trasie lekkoatletycznej  odnieśli nasi dwaj  uczniowie. Członek  kadry narodowej w zapasach  Piotr Lewandowski  podczas rozgrywanego w Kostrzynie nad Odrą   II Pucharu  Polski Kadetów ( 15-17 lat) zdobył srebrny medal. Zmagania najlepszych młodych zapaśników z terenu całego kraju były jednocześnie eliminacją do corocznej  prestiżowej zapaśniczej imprezy, jaką są  Mistrzostwa Polski rozgrywane w ramach  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zdobyciem medalu w Pucharze Polski  Piotrek zapewnił sobie udział w najważniejszej imprezie roku.

Kilka dni po sukcesie Piotrka w Wojewódzkim Finale Drużynowych Biegów Przełajowych rozgrywanych w Tomaszowie Lubelskim  wystąpił  Patryk Furmanik. Do  wojewódzkiego finału Patryk  zakwalifikował się, zajmując pierwsze miejsce w zawodach rejonowych. W gronie najlepszych biegaczy z terenu całego województwa uczeń naszej szkoły już od  startu na dystansie 2000 m  w utrudnionym  piaszczystym terenie utrzymywał się w czołówce i po wyczerpującym biegu na  szóstym miejscu minął linię mety.

Gratulujemy naszym uczniom  wspaniałej postawy, życząc dalszych sukcesów.

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”pic_name” special_effect=”grayscale” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”94″]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *