Kolejne  sportowe  sukcesy naszych uczniów

Kolejne sportowe sukcesy naszych uczniów

kwiecień 2019r.

Po  zdobyciu tytułu mistrza Polski w zapasach przez ucznia naszej szkoły Szymona Szymonowicza  kolejne  sukcesy na krajowych zapaśniczych matach i przełajowej trasie lekkoatletycznej  odnieśli nasi dwaj  uczniowie. Członek  kadry narodowej w zapasach  Piotr Lewandowski  podczas rozgrywanego w Kostrzynie nad Odrą   II Pucharu  Polski Kadetów ( 15-17 lat) zdobył srebrny medal. Zmagania najlepszych młodych zapaśników z terenu całego kraju były jednocześnie eliminacją do corocznej  prestiżowej zapaśniczej imprezy, jaką są  Mistrzostwa Polski rozgrywane w ramach  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zdobyciem medalu w Pucharze Polski  Piotrek zapewnił sobie udział w najważniejszej imprezie roku.

Kilka dni po sukcesie Piotrka w Wojewódzkim Finale Drużynowych Biegów Przełajowych rozgrywanych w Tomaszowie Lubelskim  wystąpił  Patryk Furmanik. Do  wojewódzkiego finału Patryk  zakwalifikował się, zajmując pierwsze miejsce w zawodach rejonowych. W gronie najlepszych biegaczy z terenu całego województwa uczeń naszej szkoły już od  startu na dystansie 2000 m  w utrudnionym  piaszczystym terenie utrzymywał się w czołówce i po wyczerpującym biegu na  szóstym miejscu minął linię mety.

Gratulujemy naszym uczniom  wspaniałej postawy, życząc dalszych sukcesów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *