ZST SPRZĄTA ŚWIAT

ZST SPRZĄTA ŚWIAT

kwiecień 2019r.

Co roku na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy, sprzątanie i różne akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem tych działań jest uświadomienie ludziom  problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody. W ramach obchodów Dnia Ziemi  uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w akcji sprzątania świata. Grupa szkolnych ekologów zebrała najwięcej różnych odpadów, które zostały odpowiednio posegregowane. W nagrodę młodzież odwiedziła oczyszczalnię ścieków oraz ujęcie wody Trubaków. O funkcjonowaniu oczyszczalni ścieków opowiedział główny technolog – pan Krzysztof Nowosad, natomiast, o zasady działania ujęcia wody Trubaków w ramach lekcji ekologicznej przedstawiła pani Magdalena  Gardzińska. Obchody Dnia Ziemi zostały zakończone wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. W akcji wzięli udział uczniowie klas :IV IA, I GI, i III IA oraz nauczyciele: Tomasz Hanc, Leszek Leśniak, Dariusz Jabłoński i Ireneusz  Wojtaszak.

Akcję koordynowali: Janusz Soszyński i Joanna Kępka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *