Apel z okazji Święta Niepodległości

Apel z okazji Święta Niepodległości

„Niepodległa”

Z okazji Święta Niepodległości w Zespole Szkół Technicznych w Chełmie 13 listopada 2017r., odbył się uroczysty apel związany z 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.Wzięła w nim udział społeczność uczniowska, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego w asyście pocztu sztandarowego. Dyrektor szkoły, pani Barbara Baluk, w słowach skierowanych do młodzieży podkreśliła, że droga Polski do wolności była długa, trudna, okupiona powstańczą krwią. Nadmieniła też, że wchodząc w jubileuszowy rok świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości, powinniśmy pamiętać o bohaterskich czynach przodków oraz starać się być patriotami na co dzień. Dyrektor Barbara Baluk podziękowała nauczycielom i uczniom, którzy w dniu 11 listopada 2017r. uczestniczyli w miejskich obchodach Święta Niepodległości i tym samym godnie reprezentowali naszą szkolną społeczność. Pogratulowała również uczniowi klasy 3 Ia  Pawłowi Baryle – zdobycia brązowego medalu w XXVIII Biegu Niepodległości.

Następnie uczniowie klas I i II zaprezentowali montaż słowno- muzyczny, który przywoływał ważne wydarzenia historyczne w dziejach naszego narodu. Przypominał drogę, jaką przeszedł nasz zniewolony  kraj do 11 listopada 1918 roku.

Uroczystość dostarczyła społeczności szkolnej nie tylko wrażeń estetycznych, ale również wzbudziła refleksję nad postawami patriotycznymi.

 

Apel z okazji Święta Niepodległości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *