Dzień Kobiet w naszej szkole

Dzień Kobiet w naszej szkole

marzec 2020r.

Corocznie,  dnia 8 marca obchodzimy piękne święto, którym jest „Dzień Kobiet”. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dołożyli wszelkich starań by ten dzień umilić wszystkim Paniom oraz swoim koleżankom w naszej szkole. W tym celu, odświętnie ubrani, wręczyli kwiaty oraz złożyli moc najlepszych życzeń.

Jako ciekawostka należy wspomnieć, że po raz pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku, ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. Rok później natomiast, w 1910, Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła obchodzony na całym świecie Dzień Kobiet.

Wszystkim Paniom, w tym szczególnym Dniu, jeszcze raz życzymy pogody ducha, spełnienia pragnień, samych cudownych chwil, miłości i zrozumienia.

Panowie pamiętajcie „Świat bez kobiet, byłby jak ogród bez kwiatów.”😊