Osiągnięcia krwiodawców z ZST uhonorowane

Osiągnięcia krwiodawców z ZST uhonorowane

listopad 2019r.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych znaleźli się w gronie najlepszych chełmskich krwiodawców, którzy w dniach 22 – 26 listopada uroczyście obchodzili swoje święto w ramach Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

29 listopada 2019 roku w Chełmskiej Bibliotece Publicznej miała miejsce uroczystość wręczenia odznak Zasłużony Honorowy Dawca Krwi i ufundowanych przez Miasto Chełm nagród rzeczowych dla szkół ponadgimnazjalnych, których młodzież w ramach XVI Edycji Turnieju Młoda Krew Ratuje Życie oddała największą ilość krwi.

Zarząd Główny PCK nagrodził Zespół Szkół Technicznych w Chełmie za zajęcie I miejsca w Polsce w kategorii „Promocja honorowego krwiodawstwa”.

Lubelski Odział Okręgowy wyróżnił nagrodami Zespół Szkół Technicznych za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii Promocja honorowego krwiodawstwa, oraz za trzecie miejsce w kategorii  Największa ilość oddanej krwi  w etapie okręgowym XVI edycji Turnieju Młoda Krew Ratuje Życie. W roku szkolnym 2018-2019 krwiodawcy oddali 130 litrów 400 ml krwi, otrzymując wyróżnienie i zajmując pierwsze miejsce w Polsce.

W imieniu nagrodzonych Honorowych Dawców Krwi nagrodę odebrała dyrektor Zespołu Szkół Technicznych pani Barbara Baluk i opiekun Szkolnego Koła PCK Mariusz Śliwa