Przemysław Kociuba laureatem X konkursu „Matematyka w Technice dla Technika”

Przemysław Kociuba laureatem X konkursu „Matematyka w Technice dla Technika”

29 lutego 2020r.

Zespół Szkół Technicznych w Chełmie od lat stawia na rozwój młodzieży w zakresie rozszerzonej matematyki. Matematyka jest królową nauk, a uczniowie ZST  potwierdzają również, że matematyka jest najlepszym narzędziem innowacji. W ramach popularyzacji wiedzy i umiejętności matematycznych uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie uczestniczyli w konkursie  „Matematyka w technice dla technika” organizowanego przez Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy z Politechniką Lubelską. Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne rozwiązywanie zadań w trzech etapach. 10 lutego 2020r. na Wydziale Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej odbył się etap finałowy do którego zakwalifikował się  uczeń klasy czwartej technikum informatycznego Przemysław Kociuba.  Najzdolniejsi uczniowie z województw lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego  zostali zaproszeni na ceremonię rozdania nagród, która odbyła się 28 lutego 2020r. Przemysław Kociuba został laureatem X jubileuszowej edycji konkursu „Matematyka w Technice dla Technika”. Opiekunem talentu matematycznego jest p. Edyta Sawosz. Niespodzianką okazała się informacja, iż Przemek zakwalifikował się do trzeciego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks z fizyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. 28 marca społeczność ZST wraz z opiekunem p. Teresą Ziarkowską będzie trzymała za niego kciuki.  Gratulujemy Przemkowi i życzymy dalszych sukcesów.