Szymon Szymonowicz  7 na Mistrzostwach Świata

Szymon Szymonowicz 7 na Mistrzostwach Świata

listopad 2019r.

W stolicy Węgier rozegrane zostały Mistrzostwa Świata U23 w zapasach ( do lat 23). Zaszczytu reprezentowania barw Polski w tym prestiżowym sportowym wydarzeniu dostąpił Szymon Szymonowicz. Uczeń klasy IV GEMt wywalczył sobie miejsce wśród najlepszych zawodników ze wszystkich kontynentów i w światowym rankingu został sklasyfikowany na wysoko punktowanej siódmej pozycji. Nasz wielokrotnie już utytułowany zawodnik w pierwszej walce pokonał reprezentanta Japonii Ryohta Nasukawe. W drugim pojedynku zwyciężył przedstawiciela Armenii Alberta Yeghikyana. Trzecie starcie na węgierskich matach przyniosło zwycięstwo późniejszemu wicemistrzowi świata reprezentującemu Gruzję Guramowi Khetsurianowi.W kolejnej walce dającej prawo walki o brązowy medal Szymek uległ Rosjaninowi Vaagowi Margarianowi.

Gratulujemy I życzymy kolejnych sukcesów!