Uczniowie ZST w Chełmie zakwalifikowani do finału ogólnopolskiego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Uczniowie ZST w Chełmie zakwalifikowani do finału ogólnopolskiego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

kwiecień 2019r.

12 kwietnia 2019r. po raz kolejny Zespół Szkół Technicznych w Chełmie potwierdził, że jest „szkołą przyszłości”, a  tytuł „Srebrnej Szkoły 2019” w rankingu najlepszych techników w Polsce miesięcznika „Perspektywy” oraz sukcesy techniczne to nie przypadek.

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości jest interdyscyplinarnym konkursem skierowanym do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanej sprawami postępu technicznego i wynalazczości.

Organizatorem etapu szkolnego i okręgowego w regionie chełmskim jest „RKTiR” Stowarzyszenie Edukacyjno – Techniczne w Chełmie, które ściśle współpracuje z samorządami naszego regionu i dyrekcjami szkół.

Tegoroczna edycja Olimpiady  Innowacji Technicznych i Wynalazczości odbywała się pod patronatem i przy wsparciu finansowym  Prezydenta  Miasta Chełm Jakuba Banaszka. Sponsorem Olimpiady była również Firma „Pro-Project”, której właścicielem jest Henryk  Kartaszyński.

Gospodarzem  eliminacji był Zespół Szkół Technicznych w Chełmie.

XXXIX Finał  Okręgowy Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok B – Wynalazczość otworzyła pani Dorota Cieślik p.o. Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Chełm. W bieżącej edycji Olimpiady brało udział 5 szkół, które wystawiły trzyosobowe drużyny. Zwyciężyła drużyna Technikum Mechatronicznego Zespołu Szkół Technicznych w składzie: Radosław Berbeć,  Bartosz Kaniewski i Patryk Wygadańczuk  przygotowujący się do olimpiady pod kierunkiem pani Elżbiety Lipskiej. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy z zakresu problemów ochrony własności przemysłowej w warunkach europejskiej gospodarki rynkowej, zgłaszania projektów wynalazczych do Urzędu Patentowego do ochrony, praktycznego stosowania techniki i ekonomii. Komisji Sędziowskiej przewodniczył Rzecznik Patentowy mgr inż. Jerzy Jonak.

Uczniowie ZST będą reprezentować okręg chełmski w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 31.05.19 – 2.06.19 r. w Koszalinie.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w następnym etapie zmagań olimpijskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *