
Diagnoza i plan rozwoju szkolnictwa zawodowego w województwie lubelskim do 2025r.
Szanowni Państwo
Szkoły zawodowe województwa lubelskiego otrzymały w styczniu 2016r. bardzo istotny i wszechstronny materiał
– „Diagnozę i plan rozwoju szkolnictwa zawodowego w województwie lubelskim do 2025r.”
Wobec zamian zachodzących we współczesnym świecie, przede wszystkim w dziedzinie gospodarki, ważne są perspektywy kształcenia zawodowego młodzieży. Diagnoza oparta o bardzo wnikliwe badania czynników mających wpływ na przyszłość edukacji zawodowej w regionie pozwala na obiektywne spojrzenie na ten problem.
My jako szkoła kształcąca w siedmiu kierunkach: technik elektryk, technik elektronik, technik mechatronik, technik informatyk, technik cyfrowych procesów graficznych, technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, po wnikliwej analizie raportu utwierdzamy się w przekonaniu, co do słuszności obranej przez nas drogi.
Po pierwsze jesteśmy wśród 25% szkół o najwyższym potencjale rozwojowym dla gospodarki regionalnej, która ma wpływ na rozwój gospodarczy kraju i Europy.
Po drugie nasi absolwenci bardzo dobrze odnajdują się na rynku pracy i stają się cenionymi pracownikami lub pracodawcami.
Wszystkie realizowane przez nas kierunki kształcenia sytuują ZST w grupie szkół o najwyższym potencjale rozwojowym, wokół których należy budować centra kształcenia kadr.
Nasza szkoła doceniana jest w obszarach następujących przemysłów:
Perspektywiczne sektory wzrostu Przemysły Kreatywne – technik cyfrowych procesów graficznych;
Inteligentna specjalizacja Informatyka i Automatyka: technik informatyk, technik elektronik, technik mechatronik.
Ważne sektory dla lokalnego rynku pracy Usługi dla Ludności: technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik elektryk.
Wyniki osiągane przez naszych uczniów, wykwalifikowana i ciągle pogłębiająca swoją wiedzę kadra pedagogiczna oraz ciągle udoskonalana baza dydaktyczna stanowią optymalne warunki do kształcenia dla każdego młodego człowieka.
Diagnoza opracowana został przez zespół wyspecjalizowanych fachowców pod kierunkiem dr hab. Bohdana Rożnowskiego. Pełną analizę można znaleźć na www.powiat.lublin.pl.