Pożegnanie absolwentów ZST

Pożegnanie absolwentów ZST

kwiecień 2020r.

,,Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach

F. Dostojewski

 

 

Witam Bohaterów dzisiejszego dnia – Absolwentów Technikum Nr 2 Zespołu Szkół Technicznych im gen. Zygmunta Bohusza – Szyszko.

Witam Rodziców, Wychowawców i Nauczycieli

Drodzy Uczniowie  z prawdziwą dumą, satysfakcją i radością witam Was wśród ponad 15 tysięcznej armii absolwentów naszej Alma Mater – szkoły o 93 – letniej tradycji, najstarszej placówki technicznej w regionie.

 Okoliczności naszego dzisiejszego spotkania są szczególne,  niecodzienne – ale życie jest pełne niespodzianek często pięknych a czasem trudnych,  potrafi zaskoczyć i napisać taki scenariusz, którego nikt nie był w stanie przewidzieć. Wy jednak poradziliście sobie bardzo dobrze w tej dzisiejszej,  bardzo trudnej  rzeczywistości, czego dowodem jest pomyślne zakończenie nauki , otrzymanie świadectwa ukończenia szkoły oraz uzyskanie tytułu technika.  Serdecznie Wam gratuluję.

Życzę, by świadectwa, otrzymane w dniu dzisiejszym, stanowiły przepustkę w Wasze dorosłe życie  i otwierały przed Wami drzwi uczelni lub wymarzonej pracy.

Jeśli kiedyś uznacie, że jest cząstka naszego nauczycielskiego udziału, w tym przygotowaniu Was do dorosłości, to będziemy dumni i szczęśliwi!

Za chwilę, zgodnie z tradycją naszej szkoły, pożegnają Was koledzy z klas III.
A ja w imieniu całego  grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły dziękuję im za kontynuowanie tradycji, inicjatywę i serce.

Dziękuję Rodzicom i Wychowawcom.
Do zobaczenia w realnej rzeczywistości!
Do egzaminu maturalnego i pomyślnego jego zdania.

 

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych

Barbara Baluk

 

 

 

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy!

Absolwenci Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Zygmunta Bohusza – Szyszko  2020r.

Czy pamiętacie pierwszy dzień nauki w murach Zespołu Szkół Technicznych? Wydaje się jakby to było wczoraj… a jednak minęły już cztery lata od czasu, gdy pierwszy raz przemierzaliście niepewnie szkolne korytarze  i  zasiedliście w ławkach, niecierpliwie czekając na tych, którzy będą Wam towarzyszyć – koleżanki, kolegów, dyrekcję, wychowawcę, nauczycieli, pracowników szkoły…

Być może już dziś pojawią się pierwsze refleksje, oceny, wspomnienia…Być może już dziś dojdziecie do wniosku, że było warto wybrać akurat ten zawód, trafić do tej, a nie innej klasy, uczyć się, …ale też  wysłuchać dobrych rad dyrekcji,  rad wychowawcy, pocieszeń pedagoga, czy wreszcie… zrobić jakiś kawał, urwać się na wagary, uśmiechnąć się,  witając wszystkich serdecznym pozdrowieniem… Jedno jest pewne, w tej szkole zostanie jakaś cząstka każdego z Was.

Te refleksje, wspomnienia  pojawią się jednak wyjątkowo nie podczas tradycyjnej uroczystości pożegnania absolwentów,  ostatniego spotkania z  klasą, dyrekcją, gronem pedagogicznym, wychowawcą…

Obecna, trudna sytuacja nie pozwala nam spotkać się, aby w tradycyjny sposób pożegnać Was i osobiście życzyć pomyślności w Waszej dalszej życiowej podróży.

Myślami jesteśmy jednak z Wami, przesyłając  w imieniu wszystkich uczniów ZST,  wirtualne życzenia.  

Zapraszamy również do wysłuchania utworu wykonanego przez Dominikę Błaziak, uczennicę kl.III G, życząc, aby  słowa tej piosenki  towarzyszyły Wam każdego dnia!

 

 

Samorząd Uczniowski ZST