Samorząd Uczniowski i krwiodawcy pamiętali o prześladowanych

Samorząd Uczniowski i krwiodawcy pamiętali o prześladowanych

marzec 2020r.

28 lutego 2020 roku z okazji obchodzonego 1 marca Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych uczniowie klasy 3G, 4IA, 4KI, 4IB  Zespołu Szkół Technicznych  w Chełmie pod opieką nauczyciela Mariusza Śliwy upamiętnili żołnierzy antykomunistycznego
i niepodległościowego podziemia. Przy tablicy pamiątkowej zapłonęły symboliczne znicze.
Tablica ta, poświęcona żołnierzom podziemia, zamordowanym i prześladowanym przez NKWD i Urząd Bezpieczeństwa, została zamieszczona 17 września 2008 roku na ścianie budynku przy ul. Reformackiej 27. Ufundowały ją chełmskie organizacje kombatanckie: Związek Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego i Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz Urząd Miasta Chełm.

W tym dniu naszą szkołę godnie reprezentowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Krwiodawcy: Kinga Manaj, Oliwia Żelechowska, Michał Jędrzejewski, Hubert Bekasiewicz, Sebastian Kolanowski, Dawid Kasprzak, Mateusz Wach, Piotr Rebizant oraz Radosław Zuzański.