„Wybieg dla podopiecznych w schronisku dla zwierząt w Chełmie”

„Wybieg dla podopiecznych w schronisku dla zwierząt w Chełmie”

5 października 2019r.

Uczniowie klas IV GEMt i IV MS uczestniczyli w realizacji projektu CEMEX-u  „Wybieg dla podopiecznych w schronisku dla zwierząt w Chełmie”.  Młodzież wspólnie z pracownikami, wolontariuszami CEMEX-u, uporządkowała  plac przeznaczony na wybieg dla psów. Choć za tego typu ciężką pracę nie otrzymujemy pieniędzy, mamy ogromną  satysfakcję, że mogliśmy pomóc w potrzebie angażując się w szczytną inicjatywę. Dzięki wolontariatowi mamy okazję sprawdzić się w niestandardowych sytuacjach, które sprawiają, że jesteśmy bardziej życzliwi dla innych. Pomagając w schronisku dla zwierząt uczymy się bezinteresownej pomocy, wrażliwości na problemy społeczne, umacniamy świadomość bycia potrzebnym. Ponadto to najlepszy sposób na pozbycie się stresu. Wolontariat to dla nas szansa na zdobycie doświadczenia, które możemy wykorzystać w pracy zawodowej. Każdy kto miał okazję być choć przez chwilę wolontariuszem potwierdzi, że wspaniale jest móc widzieć namacalne rezultaty swoich działań oraz roześmianą i zintegrowaną,  choć zmęczoną grupę.

Pogoda nam sprzyjała, humory dopisały 😉

Opiekun: Ewa Koziej

Zdjęcia: Ewa Koziej