Pielgrzymka na Jasną Górę

Pielgrzymka na Jasną Górę

Napełnieni Duchem Świętym

 

Pielgrzymka na Jasną Górę

 

„Pielgrzymka (…) stanowi ikonę drogi, którą każda osoba przemierza w czasie swojej egzystencji. Życie jest pielgrzymką, a istota ludzka ludzka to viator, pielgrzym, który idzie drogą aż do pożądanego celu” – słowa papieża Franciszka stanowiły motto tegorocznej Pielgrzymki uczniów klas maturalnych naszej szkoły na Jasną Górę. Młodzież wysłuchała w południe rozważań Drogi Krzyżowej na  Błoniach. Następnie  podczas uroczystej Mszy św., której przewodniczył arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski, odnowiła przyrzeczenia chrzcielne oraz dokonała Aktu Zawierzenia Matce Bożej Jasnogórskiej. Maturzyści prosili o błogosławieństwo w tym szczególnym roku, roku trudnych wyborów życiowych, podejmowania dojrzałych decyzji oraz wytężonej pracy w dążeniu do wyznaczonych celów.

Szczególne wrażenie wywarły na młodych pielgrzymach słowa arcybiskup Stanisława Budzika,  wygłoszone podczas homilii:  „Królować to służyć Bogu, służyć Mu w człowieku – pochylać się z miłością nad jego troskami. Stawać się wobec drugich narzędziami Bożego miłosierdzia. Wnosić nadzieję i uśmiech Boga w przeciwności dzisiejszego świata. Nie jest to droga łatwa i wygodna, dlatego wolimy szukać często łatwiejszych. Wolimy wymagać od innych, zamiast od siebie, wolimy piętnować zaniedbania innych, zamiast uderzyć się we własną pierś. Wolimy narzekać na ciemności, zamiast zapalić światło miłości i dobroci, współczucia i wsparcia. Niech Maryja– Gwiazda nowej ewangelizacji wskaże nam drogę odnowy życia osobistego, rodzinnego, kościelnego i narodowego”. Tegoroczna pielgrzymka to kolejne cenne doświadczenie w drodze ku dorosłości.

 

Pielgrzymka na Jasną Górę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *