Najlepsi z najlepszych…
4.12.2016r.
NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH – STYPENDYŚCI ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH W CHEŁMIE
Stypendia Prezydenta Miasta Chełm za wybitne osiągnięcia w nauce rok szkolny 2015/2016
Łukasz Adamski, uczeń klasy 3S; średnia ocen 5,38
Stypendysta Prezesa Rady Ministrów
Nazywam się Łukasz Adamski. Jestem uczniem klasy III S w Zespole Szkół Technicznych. Na co dzień gram w piłkę w Chełmiance. Jest to moje główne hobby. Interesuję się także muzyką, streetwearem i motoryzacją. Moje zainteresowania motoryzacją, ułatwiły mi podjęcie decyzji o kontynuowaniu nauki w ZST. Szkoła nauczyła mnie staranności, sumienności oraz dojrzałości w podejmowaniu decyzji. Piłka nożna zaś ukształtowała mój charakter, nigdy się nie poddaje oraz stawiam sobie coraz wyższe cele w życiu. Nauka nigdy nie sprawiała mi problemów. W moich działaniach wspierają mnie rodzice oraz moja dziewczyna, dzięki której mam siłę i energię do działania każdego dnia.
Andrzej Lewiński, uczeń klasy 4IG; średnia ocen 5,38
Długo zastanawiałem się w gimnazjum nad wyborem szkoły średniej. Nie mogłem zdecydować ani jaki rodzaj szkoły wybrać, ani jaki kierunek. Po wielu rozważaniach wybrałem ZST, ponieważ oferuje wiele praktycznej wiedzy, którą można wykorzystać w prawdziwym życiu. Profil technik informatyk wydawał mi się wyborem nie tylko perspektywicznym, ale i zgodnym z moimi zainteresowaniami. Lubię wszystkie przedmioty zawodowe, a także matematykę. W wolnych chwilach gram w gry komputerowe, czytam książki, zwykle niebeletrystyczne. Przyjemność sprawia mi słuchanie muzyki. Czasami oglądam filmy oparte na faktach, np. biograficzne. Po maturze zamierzam podjąć naukę na politechnice, na kierunku związanym z informatyką.
Kacper Borowicz, uczeń klasy 3 MT; średnia ocen 5,13
Dlaczego ZST? Po pierwsze, gdy wybierałem szkołę to wiedziałem, że nie pójdę do liceum, bo nie umiałbym się tam odnaleźć. Chciałem uczyć się w technikum, a ZST miało i ma dobrą opinię oraz proponuje interesujące kierunki kształcenia. Postawiłem na mechatronikę. Dlaczego? To przyszłościowy kierunek, z który wiążę moje plany zawodowe.
W szkole mi się podoba, choć nauki jest dużo, ale przecież nikt nie mówił, że będzie lekko. W czasie wolnym lubię spotkać się ze znajomymi, słuchać muzyki oraz czytać książek. Nie lubię, gdy ktoś kłamie i ciągle mówi o sobie. I to tyle o mnie. Taki to jestem zwykły — „niezwykły” uczeń szkoły technicznej.
Mateusz Krzeszowiec, absolwent z roku 2016; średnia ocen 5,18
Uczeń Zespołu Szkół Technicznych w latach 2012- 2016, rzetelnie realizujący swoje cele w klasie o profilu technik informatyk. Jego odpowiedzialność i sumienność w wykonywaniu obowiązków były podstawą do uzyskiwania bardzo wysokich wyników w nauce. Ukończył technikum z wyróżnieniem. Jego wiedza znacznie wykraczała poza zakres materiału programowego, co wynikało z samodzielnych poszukiwań i przemyśleń.
Mateusz to osoba cechująca się wysoką kulturą osobistą, szanująca poglądy innych oraz podejmująca działania na rzecz osób potrzebujących. Brał aktywny udział w pracach samorządu uczniowskiego, w przedsięwzięciach o charakterze charytatywnym, w akcji Młoda Krew Ratuje Życie. Był członkiem Pocztu Sztandarowego i regularnie uczestniczył w uroczystościach o charakterze patriotycznym i religijnym.
W opinii Dyrekcji, Wychowawcy i Grona Pedagogicznego to otwarty, kulturalny młody człowiek, którego postawa i zachowanie są godne absolwenta Zespołu Szkól Technicznych w Chełmie.
Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów
Dnia 30 listopada 2016 r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.
Stypendium Premiera przyznawane jest najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem maturalnym. W roku szkolnym 2015/2016 najwybitniejszym uczniem ZST został Łukasz Adamski, uzyskując średnią ocen 5,30 i wzorowe zachowanie.
Uroczystość rozdania dyplomów rozpoczęła się od odtańczenia polskiego tańca narodowego– mazura– zaprezentowanego przez Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”, nawiązującego do rocznicy wybuchu powstania listopadowego.
Lubelska Kurator Oświaty Teresa Misiuk odczytała list od pani Premier Beaty Szydło,w którym były życzenia dla stypendystów za osiągnięte sukcesy w nauce oraz ich rodziców, a także nauczycieli za zaangażowanie i wspieranie młodych ludzi, stojących na początku drogi sukcesu i kariery.
Pani Kurator zadedykowała stypendystom słowa, które wiele lat temu wyryto na pamiątkowym medalu w uznaniu zasług. Ten medal otrzymał założyciel Szkoły Collegium Nobilium Stanisław Konarski, a zawierał słowa: „ Temu, który odważył się być mądrym”. Z całego serca pani Teresa Misiuk życzyła, by nie zabrakło stypendystom odwagi w podążaniu drogą ku mądrości, a więc podążaniu drogą zdobywania wiedzy, umiejętności. Do tego potrzeba wiele siły, wytrwałości a także pasji, ale w to głęboko wierzę i tego Wam bardzo mocno życzę, że stając się mądrymi ludźmi, będziecie mogli dobrze, mądrze, pięknie przeżyć swoje własne, osobiste życie, ale dzięki temu będziemy zadowoleni my wszyscy jako wspólnota, ta wspólnota, którą tworzymy jako naród, jako państwo.
Pani Kurator złożyła podziękowania i gratulacje nauczycielom oraz dyrektorom szkół za wytężoną pracę i osiągnięcia uczniów.