Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

czerwiec 2020r.

„Najwspanialszym bagażem,

który można przywieźć z wakacji,

to ten pełen niesamowitych wspomnień…”

– autor nieznany –

 

 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, Wychowawcy, Nauczyciele, Rodzice

 

Upłynął kolejny rok szkolny, jakże odmienny od pozostałych. Nie słychać dzisiaj na naszych szkolnych korytarzach uczniowskiego gwaru, ani entuzjazmu będącego wyrazem zadowolenia z licznych sukcesów młodzieży.

Nie słychać dźwięków radości na myśl o nadchodzących wakacjach i tych, wynikających ze wspomnień, którymi zazwyczaj się dzielimy, przywołując minione wyjątkowe chwile.

Epidemia Covid-19 spowodowała, że nie tylko musimy rozstać się w specyficznych okolicznościach, ale także musieliśmy sprostać wyzwaniom, jakie z tego faktu wynikały.

Dziękuję serdecznie Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom niepedagogicznym za to, że wspólnie pokonaliśmy trudności wynikające z konieczności zmiany sposobu nauczania oraz zachowania procedur bezpieczeństwa na co dzień oraz w czasie egzaminów.

Dziękuję wszystkim za cierpliwość, wytrwałość i wyrozumiałość w tym szczególnym czasie.

Dziękuję za otwartą postawę i szczerość, ponieważ dzięki nim możemy wzajemnie uczyć się od siebie, doskonaląc swoje umiejętności, zdobywać wiedzę, a co najistotniejsze kształtować charaktery.

Dziękuję przede wszystkim Wam, droga młodzieży, za odpowiedzialną postawę, zdyscyplinowanie, zaangażowanie w proces komunikacji i nauczania.

Dziękuję za systematyczność, pracowitość i samodyscyplinę, bez których na pewno trudno byłoby osiągnąć sukces, a przecież wśród Was jest wielu, którzy uzyskali promocję z wyróżnieniem.

Serdecznie gratuluję wszystkim wysokich wyników nauczania, promocji do następnej klasy, sukcesów osiąganych na konkursach i olimpiadach, zawodach sportowych i innych podejmowanych przez Was formach aktywności.

Zwracam się również do Was z prośbą, abyście w trakcie wakacji dbali o bezpieczeństwo swoje i innych, pamiętali o procedurach bezpieczeństwa, stosowali się do zaleceń GIS.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, Wychowawcy, Nauczyciele, Rodzice…

Życzę wszystkim, aby bagaż doświadczeń, który można przywieźć z wakacji, był pełen refleksji i niesamowitych wspomnień…”, którymi, mam nadzieję, będziemy dzielić się we wrześniu już w murach naszej szkoły.

A teraz pożegnają Was Koleżanki i Koledzy reprezentujący Samorząd Uczniowski: Kinga Manaj kl.3G, Julia Przybylska kl.2GI oraz Mateusz Łagowski kl.3I a przygotowana prezentacja multimedialna przywoła wspomnienia. Dziękuję za systematyczną współpracę i do zobaczenia 1 września.

 

Dyrektor ZST

Barbara Baluk

 

 I cóż powiecie na to, że już się zbliża lato?

 Jan Brzechwa

 

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy!

 

U progu lata, w wyjątkowy sposób, świętujemy zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Roku, który na pewno wzbogacił nasze wspomnienia o niespotykane do tej pory doświadczenia, który wzbudził tęsknotę do  zwykłej szkolnej rzeczywistości, wyczekiwanego dzwonka i radosnych przerw. Ukazał, jak jesteśmy dla siebie ważni – My Uczniowie, Nasi Rodzice i Opiekunowie, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracji i Obsługi. 

Dzisiaj w nietypowy sposób pragniemy podziękować Wychowawcom, Nauczycielom, Dyrekcji i wszystkim Pracownikom szkoły za cierpliwość i wyrozumiałość, życzliwość i motywację, uśmiech i wiarę, że pokonamy wszystkie trudności. Dziękujemy Naszym Rodzicom i Opiekunom, bo bez ich pomocy i wsparcia o wiele trudniej byłoby nam wierzyć w siebie i osiągać  sukcesy.

Zanim rozpoczniemy wspaniały czas wakacji, chcielibyśmy pogratulować wszystkim, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce,  sięgnęli po laury w zmaganiach konkursowych, olimpijskich czy sportowych.  Każdemu podziękować za wkład pracy i sukcesy na miarę swych możliwości a tym, którzy jeszcze podejmą wyzwania podczas letnich egzaminów życzyć powodzenia.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego ZST, życzymy  słonecznych, beztroskich, bezpiecznych i niezapomnianych wakacji. Niech ten czas sprawi, że wrócimy pełni nowych sił i energii do dalszej pracy i nauki.

Powróćmy jeszcze raz do szkolnych wspomnień oglądając przygotowaną przez nas prezentację.

Do zobaczenia!

Samorząd Uczniowski ZST