NARODOWE CZYTANIE  – “Wesele” S. Wyspiańskiego

NARODOWE CZYTANIE – “Wesele” S. Wyspiańskiego

2 wrezśnia 2017r.

Społeczność naszej szkoły, włączając się w ogólnopolską akcję Narodowego  Czytania Wesela Stanisława Wyspiańskiego, spotkała się 2 września 2017r. w auli szkolnej, aby przeczytać wybrane sceny tego wyjątkowego dramatu. Młodzież poszerzyła wiadomości o twórczość artysty dzięki ekspozycji jego dzieł literackich i plastycznych. Uczestnicy spotkania wspólnie z dyrektor szkoły Barbarą Baluk udali się również  na Plac Łuczkowskiego, gdzie mogli wysłuchać Wesela Wyspiańskiego prezentowanego m.in. przez  posłankę Beatę Mazurek, panią Teresę Misiuk – Lubelskiego Kuratora Oświaty, władze miasta i przedstawicieli instytucji kulturalno – oświatowych. W opinii uczestników spotkania taka forma popularyzacji dorobku kulturowego to nie tylko atrakcyjna lekcja historii, języka i kultury, ale też aktywny sposób spędzania wolnego czasu służący integracji środowiska.

NARODOWE CZYTANIE - "Wesele" S. Wyspiańskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *